با گرسنگی انتخاب نکنید

1 دیدگاه Share:

گرسنه وارد سوپرمارکت نشوید، احتمالا انتخابهای بد و نامناسی می کنید
زمانی که خیلی گرسنه اید و کسی از شما سوال کند: ” چه چیزی میل می کنید تا برای شما بیاورم؟” معمولا پاسخ این است: هر چیزی! فقط یک چیزی بیاور که سیر بشوم!
جوانان ما که هم تنها هستند و هم ارتباط جنسی مطلوب و بدون دغدغه ندارند، نسبت به رابطه و ازدواج چنین برخوردی دارند. چه بسا اگرتامین بودند و انتخاب هایشان از روی نیاز شدید جنسی و رفع تنهایی نبود، موارد مناسب تری بر می گزیدند.
لطفا عجله نکنید و در جهت راستی آزمایی و اصلاح باورهای موجود خود تلاش بیشتری کنید. امید است که نسل جوان مجرد امروز ازدواج را مانند تمام امور دیگر، عقلی و واقع بینانه ببیند. بداند و مطمئن باشد که حتما قرار است پیش از انکه تصمیم بگیرد ازدواج در میان برنامه های زندگی خود قرار دارد یا خیر، در ارتباط با با باورها و ایرادات شخصیتی خود مطالعه کند و از اینکه کالای ازدواج است اطمینان حاصل کند.
سپس عزت نفس خود را افزایش داده، با هدف گذاری عقلی و واقع بینانه ای که انجام می دهد برای رسیدن به اهدافی که تعیین کرده اقدام نماید. در همین راستا بررسی نماید که ازدواج وسیله ی مناسبی برای رسیدن به اهدافی که تعیین کرده، هست یا خیر. چرا که سال ها است ازدواج از هدف به وسیله تبدیل شده است.
در نظر داشته باشید که در این مسیر ” عشق یعنی اراده به توسعه خود با دیگری در جهت رشد دومی”
این متن، یکی از تعاریف بسیار زیبای ارتباط عاطفی صمیمانه، درگیر و احتمالا متعهدانه است. من سفری برای رشد و تربیت تمام ابعاد وجودی خود دارم. در این راه سخت اما زیبا و شیرین، همراهی انتخاب می کنیم که او نیز دغدغه ی بهتر نمودن خود را دارد. در نتیجه هر دو در مسیر رشد هم و دیگری، کوشش می کنیم.
در نتیجه تمامی روابطی که در آن ها رشد و بهتر شدن هر دو طرف دیده نمی شود، و بر عکس افول ابعاد مختلف شخصیتی، جسمی و روانی را شاهد هستیم، دوست داشتن عشق نبوده و اعتیادی یا مرضی می باشند.
در نهایت پیشنهاد ما این است که با ماشین گل زده از چاله به چاه نروید!

 

دکتر احسان رضاپور لرکی

مطالب مرتبط

1 دیدگاه

  1. معیارهای انتخاب همسر مناسب از دیدگاه روانشناسی
    همه ما به‌عنوان موجودات اجتماعی، میل ذاتی و عمیقی به پیدا کردن یک فرد مناسب برای ازدواج داریم تا مابقی زندگی‌مان را با او سپری کنیم. همان‌طور که می‌دانید فیلم‌ها و زنجیره‌های تلویزیونی به‌طور یکسان این پدیده را به شکل خیالی و آرمانی نمایش می‌دهند. اما ما در مورد انتخاب همسر مناسب و یا شریک زندگی ایده آل واقعاً چه چیزی می‌دانیم؟ امروزه روانشناسی رمز و رازی که بسیاری از قلب‌ها و ذهن‌ها را در سراسر دنیا برای فهم اینکه واقعاً چه چیزی عامل تفاهم دو نفر در یک رابطه می‌شود را آشکار کرده است که در مشاوره باما به آن می‌پردازیم:
    http://moshaverebama.com/%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d9%87%d9%85%d8%b3%d8%b1/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *