نه کیفیت مهم برای به دست آوردن تصویر ایده آل از همسر آینده

بدون دیدگاه Share:
کیفیت زندگی

نه کیفیت مهم برای به دست آوردن تصویر ایده آل از همسر آینده:

۱- شخصیت: پنج سوال زیر مشخص می کند که تمایل دارید طرف مقابلتان چگونه شخصیتی داشته باشد.
• آیا می خواهید ساکت و تا اندازه ای خجالتی باشد یا پر صحبت و اجتماعی؟
• آیا منطق گراها را به اشخاص آسانگیر ترجیح می دهید؟
• از میان اشخاص جدی یا شوخ طبع کدام را ترجیح می دهید؟
• آیا اشخاص قوی و مستقل را به کسانی که وظیفه تصمیم گیری را به شما واگذار می کنند ترجیح می دهید؟
• آیا مایلید همسری ملایم داشته باشید؟ همسری که به ندرت خشمگین شود یا ترجیح می دهید همسرتان احساسات خود را بروز دهد؟

۲- هوش: در ازدواج های با دوام، همبستگی های قابل ملاحظه ای در ضرایب بهره هوشی زن و مرد وجود دارد. هر دو نابغه، متوسط و یا زیر متوسط باشند. میزان هوشی که متناسب با خود را مشخص کنید.

۳- وضع ظاهر: هرچند از ملاک های اصلی و مهم نیست اما فرد در نظر شما نباید نازیبا به نظر برسد. لازم است تصویری از ظاهر مورد علاقه خود( شامل قد، وزن، حالت چهره، رنگ مو، نوع لباس پوشیدن) در ذهن داشته باشید.

۴- امیال و آرزوها: لازم است زن و شوهر تا اندازه ای در آرزوهای خود وحدت نظر داشته باشند. وقتی انگیزه های درونی متفاوتی داشته باشند، تضاد و ناراحتی فراوانی ایجاد می شود.

۵- معنویت و مذهب: تعهدات مذهبی و موفقیتهای زناشویی پهلو به پلوی هم در حرکتند. مهم است که دین مشترکی داشته باشید چرا که در این صورت از آداب و رسوم مشترکی پیروی می کنید و در مسئله تربیت فرزندان خود نیز دچار تناقض نمی شوید.

۶- منش: بسیاری از از ازدواج ها در اثر دروغگویی، تقلب، فریب، نداشتن احساس مسئولیت، بی احترامی و تنبلی از هم متلاشی می شوند. منش اشخاص در موفقیت و افزایش عمر ازدواج نقش بسزایی دارد.

۷- خلاقیت: وقتی علاقه اصیل با خلاقیت همراه شود، زن و شوهر می توانند جشن بگیرند و از زندگی لذت ببرند. یکی از آفات ازدواج تکرار و عادت است که تنها را پیشگیری از آن خلاق بودن است.

۸- مراقبت از فرزندان: اگر برایتان مهم است که همسرتان به کار بزرگ کردن فرزندانتان علاقمند باشد، احتمالا بد نیست رابطه ی او را با خواهران و برادران جوانترش یا برادرزاده ها و خواهرزاده و یا سایر بچه ها ببینید.

۹- خود بودن: تا چه اندازه می خواهید همسرتان خودش باشد؟ می خواهید تا چه اندازه آزادی عمل داشته باشد، بخصوص که این آزادی عقیده ممکن است باعث ایجاد عدم توافق شود؟

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *