به رنگ پدر

بدون دیدگاه Share:
پدر

گاهی نوع رابطه پدر و دختر به تاریخچه زندگی شخصی پدر باز می گردد. برخی مردان دوست دارند همان رابطه ای را با دخترشان ایجاد کنند که با مادرشان داشته اند و برخی دیگر عشقی را نثار او می کنند که نتوانسته اند تجربه کنند. نکته مهم این است که پدر در ارتباط با دختر، باید گذشته را رها کند و سعی نماید در زمان حال زندگی کند.

پدر باید بداند که وظیفه تربیت دختر تنها بر دوش مادر نیست. اینکه شما خارج از خانه مشغول تامین نیازهای مادی خانواده یا خدای نکرده وقت گذرانی با دوستان باشید، هر دو یک خلاء را در زندگی عاطفی دخترتان ایجاد می کنند. برای ایجاد صمیمیت با دخترتان برای او وقت بگذارید. این وقت هر قدر هم (به دلیل مشغله) کم باشد تاثیر بسیار چشمگیری دارد. به همین جهت یک ساعت هم شده با او بیرون بروید.

به حرف های او گوش دهید، با هم آشپزی کنید، کتاب بخوانید، برایش خاطره تعریف کنید، رستوران بروید یا شطرنج بازی کنید. تمامی این اقدامات نه چندان هزینه بر می تواند زمینه را برای صمیمیت شما با فرزندتان فراهم کند و دخترتان شما را مدیر، دانا، مطمئن، سنگ صبور، راز دار و مهربان می بیند و برای طرح هر موضوعی با شما احساس راحتی می کند.

هر چند باید توجه داشت که افزایش افراطی این زمان می تواند باعث روبرو شدن دختران با مشکلاتی شود و سبب عدم تمایل ازدواج در او گردد. داشتن رابطه عاطفی مناسب با پدر باعث کاهش توجه زودرس دختران به جنس مخالف شده و می تواند این میل را تا زمانی که معقولانه تر با موضوع برخورد کند، به تعویق بیندازد.

شناخت پدر از حالات زنانگی دختر نیز یکی از مسائل بسیار مهم و حائز اهمیت است. او باید به دخترش بگوید که چقدر زیباست، چه لباسی به او می آید، برای تولدش هدایایی مثل عروسک، گردنبند و… بدهد. اگر دختر از طرف پدر احساس شناخت و توجه نکند و یا برعکس، به شیوه ای افراطی خانم ها را جنس برتر و ارزشمندتر بداند، در رشد شخصیت او در آینده و حتی پذیرش جنسیت خود دچار مشکلاتی می شود.

 

 

مطالب مرتبط