پریود مردانه

4 دیدگاه Share:
مرد تنها

جالب است که بدانیم مردها نیز پریود می شوند و مهمتر است که بدانیم این موضوع جز در ویژگی های منفی روانی و رفتاری و تکرار، شباهت دیگری به آن ندارد!
۱- پریود در مهربانوان در بازه های زمانی تقریباً مشخص و ثابتی رخ می دهد. در مردان این نظم زمانی را ندارد.
۲- در زنان علاوه بر علایم روانی و رفتاری، شواهد بدنی مشخص جهانی دارد که خود فرد و حتی دیگران از آن مطلع هستند. اما در مردان چنین شفافیتی نداشته، تا جایی که حتی خود مردان هم از وجود چنین مساله ای آگاهی ندارند!
۳- پریود در زنان معلول تغییرات هورمونی است. در مردان علت آن، حرکت بین دو نیاز اساسی مردان است: استقلال، توجه و محبت.
یک ساعت شنی را در نظر بگیرید. در یک طرف آن میل به استقلال مرد قرار دارد و در طرف مقابل میل به رابطه، توجه و محبت. به سمت هرکدام که برود، از دیگری دوری شده و کم‌کم خالی می شود. از آن یکی اشباع شده و به دیگری محتاج. و به طور ناگهانی به سمت کمبودی که دارد حرکت می کند!
مرد در رابطه است و از سمت همسر به‌ خوبی انواع نیازهای عاطفی و احساسی‌اش تامین می شوند. رابطه در عالی ترین حالت خود است. ناگهان مرد عقب نشسته و سرد می شود تا جایی که گویی اصلاً حضور ندارد! چه شده است؟ ظرف رابطه و محبت وی پر شده، قسمت استقلال خالی شده، مرد فاصله گرفته است تا وجه مستقل خود را پر کند. موضوعی که علت آن را حتی خود مرد هم نمی داند. همسر هرچه تحلیل و پیگیری می کند، علت را نفهمیده و درک نمی کند! رابطه‌ی ما که عالی بود، چرا فاصله گرفته است؟!!!
راهکار چیست؟
۱- مرد و زن از این موضوع اطلاع بیابند و بدانند چنین واقعیتی وجود دارد.
۲- مرد در چنین زمان هایی به همسر خود اطلاع دهد که علت این فاصله‌ی روانی و حتی فیزیکی چیست و خیال او را راحت کند که بحرانی در رابطه‌شان وجود ندارد. ۳- مهربانو این نیاز را پذیرفته و به مرد فضا بدهد و زمان خود را با انواع کارهای خوب، درست و مفید پر کند و به مرد فشار نیاورد. هرچه این پذیرش از طرف همسر بیشتر باشد، مدت زمان دوری مرد کمتر شده و سریعتر به فضای گرم ارتباطی برمی گردد.

 

دکتر احسان رضاپور لرکی

4 دیدگاه

  1. جالبه البته خوب اینجوری باشه این حالت به خاطر نیازهای شخصیتی یا بالانس عاطفی میشه و ربطی به هورمون نداره درست متوجه شدم ؟ بر خلاف خانمها که تحت تاثیر هورمونها و قابل پیش بینی

    1. درود بر شما. سپاس از همراهی و توجه شما.
      بله درست است. برخلاف عادت ماهیانه مهربانوان که منتج از تغییرات هورمونی میباشد، در مردان ارتباطی با هورمونها ندارد. و همین مساله متاسفانه موجب میشود هم خود مرد و بخصوص پارتنر وی سردرگم شوند. چون اصلن بازه های زمانی دقیق و مشخصی، مانند مهربانوان، ندارد. ممکنست مردی در یک ماه ده بار پریود شود. ماه بعدی دو بار و سه ماه بعد اصلن چنین اتفاقی رخ ندهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *