عشق در فضای مجازی، حقیقت یا سراب؟

2 دیدگاه Share:
عشق مجازی

ابراز عشق و علاقه عمومی زوج ها در فضای مجازی پدیده ای است که امروزه فراوان شاهدش هستیم و هنگام بررسی این پدیده چند سوال پیش می آید:

به اشتراک گذاشتن عشق خود به دیگری در فضای مجازی؛
۱- رفتاری مفید و عاقلانه و مبتنی بر تفکر نقاد، آگاهانه و در راستای تحکیم بنیان علاقه‌ی طرفین بوده و چنین بازخورد و نتیجه‌ای هم دارد؟
۲- یک تکرار و تقلید کور و کر از موج ایجاد شده در جامعه و اتفاقا در راستای سردی رابطه و حتی طلاق عاطفی و نداشتن زمان های مفید شاد و لذت بخش در خانه و تنهایی طرفین است؟
۳- خودنمایی و چشم هم چشمی با سایر دوستان و همکاران و فامیل است؟
۴- گزینه‌ و یا حالات دیگری که شما حدس می زنید.

اگر چه من ارتباط جدی یا سطحی و مشروع یا نامشروعی ندارم. اما حدسم بر این است که اگر ازدواج کنم یا وارد رابطه ای جدی شوم و رابطه ام خوب، قشنگ، شاد، لذت بخش و مفید باشد فرصت و تمایل انتشار عکس و فیلم های خصوصی از رابطه خود در فضای مجازی را نخواهم داشت و چه بسا ممکن است سمت موبایل خود نیز نروم.
همچنین تلاش می کنم تمامی زمان خود را با طرف مقابل خود گذرانده، لذت داده، لذت گرفته و یا به رشد هم کمک کنیم. من نمی دانم انتشار عکس و کلیپ از پارتنر خود و ابراز عشق به ایشان در فضای مجازی چه نفع و فوایدی دارد.
اگر او را در بغل خود گرفته و بگویم دوستت دارم، مفیدتر است یا شعر و عکسی در اینستاگرام بگذارم و به همه بگویم پارتنرم را دوست دارم؟!
بیشترین حدس من بر این است که شبیه تمام جوانب این مملکت و شاید خیلی جاهای دیگر، مقلدان کور و کر و کم دانیم.
حتی فکر نمی کنیم نفع و ضرری دارد یا نه و فقط چون بقیه انجام می دهند، فکر می کنیم لازم است ما هم آن را انجامش بدهیم!
روی انجام کدام کارمان تفکر نقاد داریم، که روی این نیز باشد؟
البته باز تاکید می کنم بیشتر این موارد نظرات خودم هست و ممکن است فوایدی باشد و من ندانم و آماده‌ی شنیدن و خواندن نظرات متفاوت علمی،عقلی و واقع بینانه هستم.

 

دکتر احسان رضاپور لرکی

 

جهت مطالعه بیشتر: واکاوی روان‌شناسانه ابراز علاقه عمومی زوج‌ها به یکدیگر در اینستاگرام

مطالب مرتبط

2 دیدگاه

  1. اگر هم فایده ایی باشه ما دقیقا بدترین کاربرد رو انتخاب میکنیم یادمه سال ۹۱ اولین بار با اولین حق الوکاله ام یه ایفون فایو اس خریدم بلد نبودم با ای او اس درست کار کنم دادم خدمات موبایل گفتم برام همهذبرنامه ها رو نصب کن اون وقتها برام کلی برنامه ریخته بود از جمله وی چت و نیم باز و یه برنامه بود شکل زنبور یادم نیس اسمش شبکه های دوست یابی دقیقا هر موکل شب می اومد دفتر شمارش سیو که میکردم میدیدم کمتر از ۵ساعت توی شبکه های دوست یابی وارد شده و درحال جستجوی پارتنر جدیده در حالی که هنوز تعهد اش رسما پا بر جا و تکلیفش معلوم نیست بماند که نود درصد متاهلها مخصوصا خانمها همه سعی دارن جلوی همسرش مغرور باشن و بی نیاز جلوه کنن کم نیار ن به اصطلاح و فانتزی های جنسی و عاطفی اشون رو توی این فضا خالی کنن وای که چه مشکلاتی پشت سرش میاد و چه چیزها که نشنیدم در این خصوص ….اغلب آدمها کارهایی رو که توی واقعیت جرات انجام ندارن میبرن توی فضای مجازی

  2. فقط میتونم یه جنبه خوب ببینم اینکه بع عنوان مثال گاهی میشه توی یک گروه البته باشعور و جنبه افراد باهم تبادل نظر کنن با دیدگاه ها و پس ذهن هم به مرور اشنا بشن بدون اینکه کسی قصد فرشته نمایی داشته باشه خارج از زشتی و زیبایی ظاهری درون افراد دیده بشه شاید زیبایی درون کسی باعث بشه در دیدار رو در رو بسیاری از عیوب چهره نادیده بشه چیزی که الان خیلی رایج شده ایرادی هم من نمیگیرم طرف صرف حالا موی کم مردی یا ۵کیلو اضافه وزن زنی اصلا وارد شناخت اش نمیشه تا زیبایی های واقعی رو ببینه و از همنشینی و ارامش بودن کنار فردی با قابلیت های روانی بالا استفاده کنه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *