عشق در فضای مجازی، حقیقت یا سراب؟

بدون دیدگاه Share:
عشق مجازی

ابراز عشق و علاقه عمومی زوج ها در فضای مجازی پدیده ای است که امروزه فراوان شاهدش هستیم و هنگام بررسی این پدیده چند سوال پیش می آید:

به اشتراک گذاشتن عشق خود به دیگری در فضای مجازی؛
۱- رفتاری مفید و عاقلانه و مبتنی بر تفکر نقاد، آگاهانه و در راستای تحکیم بنیان علاقه‌ی طرفین بوده و چنین بازخورد و نتیجه‌ای هم دارد؟
۲- یک تکرار و تقلید کور و کر از موج ایجاد شده در جامعه و اتفاقا در راستای سردی رابطه و حتی طلاق عاطفی و نداشتن زمان های مفید شاد و لذت بخش در خانه و تنهایی طرفین است؟
۳- خودنمایی و چشم هم چشمی با سایر دوستان و همکاران و فامیل است؟
۴- گزینه‌ و یا حالات دیگری که شما حدس می زنید.

اگر چه من ارتباط جدی یا سطحی و مشروع یا نامشروعی ندارم. اما حدسم بر این است که اگر ازدواج کنم یا وارد رابطه ای جدی شوم و رابطه ام خوب، قشنگ، شاد، لذت بخش و مفید باشد فرصت و تمایل انتشار عکس و فیلم های خصوصی از رابطه خود در فضای مجازی را نخواهم داشت و چه بسا ممکن است سمت موبایل خود نیز نروم.
همچنین تلاش می کنم تمامی زمان خود را با طرف مقابل خود گذرانده، لذت داده، لذت گرفته و یا به رشد هم کمک کنیم. من نمی دانم انتشار عکس و کلیپ از پارتنر خود و ابراز عشق به ایشان در فضای مجازی چه نفع و فوایدی دارد.
اگر او را در بغل خود گرفته و بگویم دوستت دارم، مفیدتر است یا شعر و عکسی در اینستاگرام بگذارم و به همه بگویم پارتنرم را دوست دارم؟!
بیشترین حدس من بر این است که شبیه تمام جوانب این مملکت و شاید خیلی جاهای دیگر، مقلدان کور و کر و کم دانیم.
حتی فکر نمی کنیم نفع و ضرری دارد یا نه و فقط چون بقیه انجام می دهند، فکر می کنیم لازم است ما هم آن را انجامش بدهیم!
روی انجام کدام کارمان تفکر نقاد داریم، که روی این نیز باشد؟
البته باز تاکید می کنم بیشتر این موارد نظرات خودم هست و ممکن است فوایدی باشد و من ندانم و آماده‌ی شنیدن و خواندن نظرات متفاوت علمی،عقلی و واقع بینانه هستم.

 

دکتر احسان رضاپور لرکی

 

جهت مطالعه بیشتر: واکاوی روان‌شناسانه ابراز علاقه عمومی زوج‌ها به یکدیگر در اینستاگرام

مطالب مرتبط