زن امروز

بدون دیدگاه Share:
زن امروز

یک مادر خوب، یک مادر شاد است. قبول دارید شاد بودن مادر یکی از مهمترین دلایل موفق بودن یک مادر است؟ در جامعه ای که آلودگی هوا بسیار بالا است، استرس بالا است، امنیت اقتصادی پایین است، قوانین به زن احساس امنیت (قوانین حمایتی خاصی از مادران و زنان سراغ ندارم!) نمی دهد، مسئولیت زن در خانواده بالا است، چشم و هم چشمی بالا است، حتماً آمار افسردگی بسیار بالا است.

استرس رابطه مستقیم با ابتلا به افسردگی دارد. راه حل چیست؟ ورزش کنید! ورزش کردن دشمن افسردگی است! اکسیژن کافی به بدن می رسد، هورمون شادی ترشح می شود، خوش اندام می شوید، ترشح هورمون استرس کاهش می یابد و بدنتان دیرتر فرسوده می شود.

ورزش کردن، مخصوصاً ورزش کردن زن در فرهنگ ما کم رنگ است. در تحقیق اخیر بر روی زن ایرانی، اولین دلیل ورزش نکردن زنان حمایت نکردن اطرافیان است. دلیل دوم، نبودن امکانات است با توجه به اینکه زنان در پارک ها نمی توانند به راحتی ورزش کنند مگر در مکان های خاص. موضوع بعدی، وابستگی مالی است که برای ثبت نام در باشگاه نیاز به اجازه از همسر یا پدر دارند و در آخر، الگوی خوبی نداشته‌ایم.
چند نفر از شما، پدر یا مادر خود را دیده‌اید که هر روز ورزش می کنند؟ چند نفر از کودکی به باشگاه می رفتند و والدینشان در مسابقات آن ها برای تشویق حضور داشته اند.

اگر می خواهید از نظر روانی و جسمی سالم بمانید و الگوی خوبی برای فرزندتان باشید که در نوجوانی به سمت اعتیاد، افسردگی یا دوستان بد نرود و حرمت نفسش بالا برود…. ورزش را در زندگی روزانه خود بگنجانید.

حتی اگر وقت ندارید… تمیز کردن خانه، بازی کردن با فرزندتان یا مسئولیت های دیگر خود را تبدیل به فعالیته ای بدنی مفید کنید در حدی که ضربان قلبتان بالا برود.

دکتر رویا نوری

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *