ویژگی های خانواده ی مدرن

بدون دیدگاه Share:
خانواده ی مدرن

رفتن به سوی ایجاد خانواده ی مدرن یک باور مهم زیربنایی دارد:

هرچه اکنون می دانم (شامل آموخته ها توسط خانواده و اجتماع) اشتباه است، مگر خلاف آن ثابت شود. بنابراین تمام آنچه در زندگی فرد جریان دارد، از تغدیه ای که دارند گرفته تا چینش خانه، خرید کردن، پس انداز، مهمانی دادن و رفتن، لباس پوشیدن، آرایش و پیرایش، حتی حمام و دستشویی و اصلاح و ارتباط شوهر و همسر، ارتباط والدین و فرزندان، نوع تربیت و آموزش فرزندان و…. با ملاک‌های علمی، عقلی، واقع بینانه و بالغانه ی موجود ارزیابی و راستی آزمایی می‌کند واین کار را فقط یکبار هم انجام نمی‌دهد و شبیه نرم افزارهای موبایل خود، هر چند وقت یکبار آپدیت می‌کند.

یک خانواده ی مدرن حتماً در یک سطح اقتصادی خوب براساس عرف جامعه است، به نوعی که بتوانند نیازهای سطح اول مازلو را برای تمام اعضا رفع کنند. در این خانواده قدرت و رئیس وجود ندارد، مدیرهایی مبتنی بر تخصص آنها وجود دارد، تمام افراد خودانتقاد بوده، از قبل برای بهبود ایرادهای خود کوشیده اند و اکنون همه در سطح مطلوبی از سلامت روان هستند. پس مدیریت خشم دارند، عصبانیت هیچ جایی در این خانواده ندارد، مهارت ابراز وجود موثر دارند، باب گفتگو، همیشه و درباره ی تمام موضوعات باز بوده و مهارت حل مساله دارند.

در یک خانواده ی مدرن ، والدین به شدت همانندی فکری سیاسی و گرایش دینی دارند و رفتارشان با کودک، مشابه است. تمام سعی افراد برای ایجاد و افزایش لحظات شادی سالم هست، عامدانه و آگاهانه، تمام لحظات با کارهای خوب مفید بجای درست سالم و شاد، و یا نهایتاً رنج های مشروع (رنجی کوچک و محدود و غیر کشنده که معطوف به یک نفع مهم و مفید بزرگ هست.شبیه درد ناشی از تزریق واکسن، زجری که حین نرمش و ورزش متحمل می‌شویم)، پر شده است.

به امید آنکه تمامی افراد بهتر زیستن را تمرین کنند.

دکتر احسان رضاپور لرکی

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *