بهتر زیستن ۱

بدون دیدگاه Share:

۱- تغذیه

برای بهتر زیستن یکی از عواملی که باید مورد توجه قرار داد تغذیه و رژیم غذایی است. تغذیه مبحثی است که خیلی ها به آن علاقه دارند و شامل سه فاکتور است: سالم بودن غذا، متعادل بودن بر اساس مزاج و BMR. همه ما می دانیم که چه مواد غذایی سالم و چه مواد غذایی ناسالم هستند (نوشابه، سس و…)، با همین منظور با یادداشت نمودن مواد غذایی مصرفی ناسالم خود سعی در حذف آن و اضافه نمودن رکن سلامتی به آن کنید. متعادل بودن بر اساس مزاج؛ به این معنی که با علم به سرد یا گرم بودن غذای مصرفی از لحاظ طب سنتی، سعی کنید در تمامی موارد غذاهای سرد و گرم را با یکدیگر مصرف نمایید و مصلحات را در نظر بگیرید.

 

BMR چیست؟

BMR مخفف عبارت انگلیسی Basal Metabolic Rate یعنی میزان متابولیسم پایه می باشد. معیاری برای ارزیابی مقدار کالری مورد نیاز بدن و عددی میباشد که نشان دهنده ی مقدار کالری است که باید روزانه توسط فرد استفاده شود.
اگر می خواهید که وزن مناسب ، میزان کالری دریافتی روزانه خود و یا حتی BMI کودک خود را محاسبه کنید میتوانید از این محاسبه گر BMI استفاده نمایید .
برای محاسبه BMR خود به این لینک مراجعه فرمایید.

 

۲- علم و آگاهی

اگر کسی علاقه دارد که در این عصر ارتباطات قوی شود باید اطلاعات قوی داشته باشد. مهمترین، دم دست ترین و آسان ترین راه افزایش اطلاعات نیز مطالعه و کتاب است. پس شایسته افراد در برنامه ریزی روزانه خود حتما برای مطالعه کتاب جایگاهی متصور شود. اگر کسی متاهل است؛ کتاب هایی برای بهبود رابطه و یا تربیت فرزند بخواند، اگر کسی شاغل است، کتاب هایی در ارتباط با حرفه ای گری و اخلاق حرفه ای بخواند و مثال هایی از این دست. البته لازم است که این مطالعه سودمند باشد، کسی که رابطه ی خوبی با همسر خود ندارد و به جای مطالعه در راستای بهبود رابطه خود هم و غم خود را بر روی مطالعه جغرافیا می گذارد، در مسیر بهتر زیستن گام بر نداشته است. پس لازم است که مسیر صحیح مطالعه را بدانیم و از وقت و انرژی خود بهینه استفاده کنیم.

مطالب مرتبط